filmová

Little Ashes

13. května 2013 v 18:12
I když Roberta Pattinsona moc nemusím, tak přesto mě film nadchl. Musím uznat, že některé pasáže opravdu nechápu a možná je nechápu dodnes. Tento autobiografický snímek pojednává o životě Salvadoru Dalím (španělský surrealistický malíř), který během filmu má dvě tváře. Geniálního malíře a blázna. Aspoň takto to vidím já. Co se týče umění, mám k němu zhruba kladný vztah. Miluju malby, hudbu, literaturu atp.
BTW: Na základě filmu, jsem jsi poslechla básnickou sbírku od Federica García Lorci - Cikánské romance. Nepřišlo mi to zas tak hrozné, ale stačí slyšet opravdu jednou. Některé verše jsou celkem k zamyšlení.
Citát Dalího: "Jen hlupák si může myslet, že se řídím radami, které dávám jiným."
http://www.magdahankova.cz/wp-content/uploads/2010/01/7246_littleashes.jpg

Nickyho rodina

15. dubna 2012 v 17:14 | Tatiana Lensky

Už jste někdo viděl tento úžasně, emociální příběh o Nickym Wintonovi ?? Jestli ne, tak bych vám to vřele doporučovala. Tento film mě velice nachl už proto, žen tento pán zachránil stovky českých dětí před smrtí v koncentračním táboře. Pro mě je tento pán s velkým P. Neskutečná osobnost.
Miluju jeho citát: "Všechno se dá uskutečnit, když to není vysloveně nemožné, když na to člověk zaměří svou mysl a když je rozhodnutý, že to udělá."
lensky
 
 

Reklama