Květen 2013

Milošek Zemanů

24. května 2013 v 22:04

Badum tss, téma týdne...

Ačkoliv politice moc nerozumím a rozumět nikdy nebudu, tak článek je napsán z čistě mého názoru. Miloš, také přezdívaný "Becheráček" a náš český prezident po V. Klausovi. Popravdě řečeno, Miloš pro mě neznamená
nic víc než figurka státu, která nadělá víc škody než užitku. Mám za to, že hlava státu nás má vždy a všude reprezentovat, né dělat ostudu národu. V masmediích jen slýchávám, kde a kdy se zas náš velectěný becherák s prominutím ožral. Todle je ta naše reprezentace ? Můj milý národe, děkuji Ti pěkně, že jsi zvolil pro Česko nechutnou, komunistickou karikaturu jako je Miloš, který se zduní i na otevření korunovačních klenotů. Prý viróza. Ahahahaha, lide nebuďte naivní. Kdyby měl virózu, tak se nemotá jak s pětkou v žíle a oči nemá zarudlé jak kdyby si zapomněl vzít ochrannou masku na svařování. Kdyby bylo po mém, a v té době už mohla volit jako teď, tak si vyberu z těch všech kandidátů Franze. Sice je potetovaný, ale tady přesně platí přísloví: "Nesuď knížku podle obalu."
Dneska chlastám se Simčou, Sagim a Vaculíkem. To zase bude viróza!
Kdybyste měli zájem, tak na facebooku je celkem vtipná stránka proti Miloškovi - Ovary Miloše Zemana.

Erich Maria Remarque - Cesta Zpátky

22. května 2013 v 20:22
Volné pokračování románu Na západní frontě klid, který popisuje navrácení vojáků z I. sv. války. Vojáci se zamýšlí nad životem ve válce a životem po ní. Na bitevním poli každý z nich byl rovným přítelem a naivně si mysleli, že přátelství vydrží, i když přijde mír. Nestalo se tak. V normálu se začaly objevovat sociální rozdíly, povrchnost, politická nenávist a časté spory, které mladiství, vysloužilí vojáci nemohli pochopit.

Celkově knihou provází mladičký voják Arnošt, který se zrovna se svojí skupinkou kamarádů vrátil z pole domu. Svoji budoucnost si malují růžově. Ejhle, všechno je jinak. Nemůžou se začlenit mezi ostatní lidi, všude vidí nespravedlnost, faleš. Vracejí se jim vzpomínky ze zákopů. Vzpomínají na své padlé kamarády. Všichni si kladou jednu a tu samou otázku proč. Proč je jako šesnáctileté naverbovali do armády za účelem bojovat za vlast, když jejich generace se sama zničila ?

Praxe, aneb jak moje haxny trpěly.

20. května 2013 v 15:32 Kecy

Keep calm, Evunka...

Od dneška bytostně nesnáším podpatky. Chcete říci proč ?? Haha, protože jsem s nimi šla 4 km. Asi si říkáte, co je na tom divného, ale zkuste si chodit v kramflecích na Šumavě. Jen budete mít nohu samý puchýř a pocit jak kdybyste ušli snad 156845 km. Však to nic není. To se přežije. Až se vdám, tak se mi to zahojí.

Dnes jsem měla praxi, ale to už jste určitě vyčekovali z názvu. Byl to velký den, tak jsem se se chtěla pořádně oblíct. Vzala jsem si sako, tílko, kalhoty a podpatky + kabelku, kterou jsem držela cestou jak velká primadona. No a co, jednou za čas musím taky vypadat namyšleně. Každý kolemjdoucí, řidič po mně pokukoval, což mi dělalo náramnou radost. Ahaha, ty řidiči byli jak kdyby chtěli vypadnout z auta. I když mě nohy bolely, snažila jsem se jít co nejlíp, abych nevypúadala, že na podpatkách neumím chodit. Chvílemi to tak možná i vypadalo, ale tak co, když jsem je měla na sobě po dlouhé době, tak se taky nezbláznim.
Nosíte podpatky a umíte na nich chodit ?

Kuchařinka alá hadr

19. května 2013 v 16:18 Kecy

Hahahaha...

Pěkně na pytel jak prší. Vzbudím se vám z odpoledního spánku a přes rozevřené dveře balkonu cítím vodu. Ó pomoc, mám tam oblečení na kolo a boty si větrám. Samozřejmě, aby z nich nebyl závan. Gut, všechno jsem si pobrala a šla se zase uložit k medvědímu spánku. Fufufu, zabrat jsem už nemohla, protože byla bouřka. Pěkně trapná bouřka, dvakrát se zablesko a nejmíň třikrát zahřmělo. Každopádně mě to naštvalo, protože jsem chtěla odcupitat ven a nemůžu, neboť pořád pršánkuje. Pěkně vyzmrděný to počasí zas je.

Nicméně, dnešní článek nemá být o počasí, ale o mém gastronomickém umu. Moje krkavčí matka mě zas nechala napospas její domácnosti. Pche a děj se vůle boží. Přijela jsem z kola, okoupala se a uklidila. Najednou mě přepadl takový hlad, že bych samou radostí snad sežrala i stádo koní. Otevřu ledničku a ta je zas chudičká. Taky by jim nic neudělalo, kdyby se jednou plácli pořádně přes kapsu a nakoupili, že by lednice praskla. Jo, to by bylo obžérství. Nezbývalo mi nic jiného než si usmažit palačinky. Napřed jsem myslela, že se mi vůbec nepovedou, ale byly dobré.
Jakože nic extra jsem do nich nedávala, ale myslím si, že se mi vzhledově povedly. Na to, že jsem je snad dělala po X letech.

Potřebuju se vykecat

18. května 2013 v 8:49 Kecy

Kecám, žvaním, píši o ničem, ale přijdu si jak spisovatel...

Haha, já vím, dlouho jsem se neozvala, ale nebyl čas. Určitě mě chápete, jak teď ve škole je to celkem hard. Alespoň u nás. Učitelé toho chtějí hodně, neboť od pondělka nám začínají čtrnácti denní praxe a jak už je známo, probíhají maturity. No nechtěla bych. Hahaha. Pche, se tu směji jak dilina, ale paradoxem je, že mě čekají v tuhle dobu přesně za rok.

Ale teď se zase chvíli vraťme k tomu jak ve škole je to příliš hard. Nebudete mi veřit, ale i já, jakožto lajdák a výkvět mé třídy jsem začala od středy pilně studovat. Nesnáším učení, ale kdo jo, že ? Teče mi do bot z matematiky. Teda neteče. V botech už mám přímo rybník, protože propadám. Ježiš, né, že bych se chtěla nějak chlubit, ale chtěla jsem objastit proč se učím. Navíc včera z ní byla hlášená písemka, takže dobrá přáíležitost jak si trochu poposunout průměr o lvl vejš. Jupííí! Chvalte mě všichni, zvládla jsem dva příklady ze čtyř. Ave ja.
Udělejme si takovou menší rovnici: JÁ + KALKULAČKA = ZLO. Nikdy si nepamatuju kde se co mačká. Jako jo, my bychom si to měli psát, abychom věděli. Řekněme si upřímně, kdo si bude přidělávat práci navíc ? Takže zkráceno a podtrženo, kalkulačka je pro mě magický stroječek, který mi hází nechtěný Syntax Error.

Use your brain

14. května 2013 v 21:22 Kecy
Často vídávám toto heslo na fotkách, blogách a v píničkách. Když se řekne YOUNG WILD & FREE (MLADÍ, DIVOCÍ & VOLNÍ), co si vůbec pod pojmem představujete ?

Nevím jak vy, ale po vyřknutí motta se mi vybaví, divoky život bez zábran, svoboda a mládí. Jak už určitě víte, každé hrátky s sebou nesou plusy a mínusy. Ano, je super se každý pátek bavit i já to dělám. Alkoholové opojení, tabákové dutinky atp. Ale je tu i druhá stránka a to jsou drogy, do kterých můžem jednodušše spadnout.

Není vždy podmínkou, že drogu poživá jen člověk, který je v depresích či psychicky se sebou nevyrovnaný. Podle mého se rozmohl trend, že drogy lidi prostě používají jako nový druh zábavy. Celkem to nechápu a proto USE YOUR BRAIN. Přiznávám, sama jsem zkusila nejrůznější věci od alkoholu až po nějaké prášky. Stydím se a věk mě neomlouvá. Bylo mi 16 a mohla jsem mít rozum, ha.
"Až jednou budeš chtít vyzkoušet drogu, která vede k závislosti. Přemýšlej napřed! Uvědom si, že každá zábava má své meze a následky. I ty můžeš dopadnout jako tito lidé."


Little Ashes

13. května 2013 v 18:12 filmová
I když Roberta Pattinsona moc nemusím, tak přesto mě film nadchl. Musím uznat, že některé pasáže opravdu nechápu a možná je nechápu dodnes. Tento autobiografický snímek pojednává o životě Salvadoru Dalím (španělský surrealistický malíř), který během filmu má dvě tváře. Geniálního malíře a blázna. Aspoň takto to vidím já. Co se týče umění, mám k němu zhruba kladný vztah. Miluju malby, hudbu, literaturu atp.
BTW: Na základě filmu, jsem jsi poslechla básnickou sbírku od Federica García Lorci - Cikánské romance. Nepřišlo mi to zas tak hrozné, ale stačí slyšet opravdu jednou. Některé verše jsou celkem k zamyšlení.
Citát Dalího: "Jen hlupák si může myslet, že se řídím radami, které dávám jiným."
http://www.magdahankova.cz/wp-content/uploads/2010/01/7246_littleashes.jpg

Božská deštivá sobota

12. května 2013 v 8:49 Kecy

I ♥ shopping...

A kdo ne, že ? Přece jenom jsme jen ženy, které tak zbožňují nakupovaní. Jako jo, znám pár holek, co nakupovanání nemají rády, ale to už jsou vyjímky. Ano, byla jsem včera utratit peníze za potřebné věci, jak už napovídá nadpis. Shopping jsem plánovala už od pondělka a sním jsem ortravovala i mého tátu ať mě odveze do Č. Budějovic. Říkávám vám, že na mě lidi koukali jak kdybych přijela z Marsu. Nemám to ráda, pak nevím jestli se člověku líbím, nebo ne, či jsem někde špinavá.


Kmen domorodců Waka, Waka

10. května 2013 v 14:15 Kecy

My máme hlad...

Čůste, tak jako každý rok se na naší šklole koná Majáles. Myslím, že se dělá skoro na všech školách, takže určitě nemusím rozvádět oč jde. Letošní téma bylo civilizace, načež si naše třída zvolila jít za domorodce. Přesnější řečeno za domorodce z jihoafrického kmenu Waka, Waka. Přiznávám, okopírovali jsme celou scénku včetně kostýmů z jedno videa, které najdete TU. I když jsme celou scénu nacvičovali teprve od včerejška, tak musím uznat, že se nám to celkem povedlo. Sice jsme za vystoupení nedostali žádnou cenu, ale za to jsme obdrželi jako jediná třída diplom za nejlepší motto celého majálesu. naše motto znělo: My máme hlad! Až se objeví nějké fotky, hned je sem postnu.
Koná se na vaší škole také Majáles ?


Celkem jsem vytočená, že skrz majáles jsem si oddělala pěkně boty. Měla jsem na sobě mé nejoblíbenější balerínky, jinže venku pršelo a mně se uplně nacucaly vodou. Takžejsem do nich nacpala noviny a modlím se ať přežojou. Jinak si můžu říci R.I.P měla jsem vás ráda.

Playlist - Mých 12 TOP_ 0.4

8. května 2013 v 20:04 hudební
Ahoj, takže vám opět přináším playlist s mými top 12nácti píničkami za měsíc květen. Doufám, že se vám nějaká písnička bude aspoň líbit.